Rehabilitacja kręgosłupa w sektorze lędźwiowym

Przesiadujący przebieg życia, brak działalności fizycznej i naganna sylwetka ciała całkowicie prowadzi na nastu dylematów krzyża. W większości chorych trafiających do gabinetu rehabilitantów, nadzwyczaj powiada się o wyraźnym, mrowiącym kłuciu kręgosłupa we fragmencie lędźwiowym. Innowacyjna rehabilitacja rusza temu problemowi naprzeciwko a także sugeruje kilka przeróżnych taktyk, dzięki jakim, przypuszczalnie możemy uwolnić się od powszechnego łupienia krzyża. Spośród nich jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, tytułowana TENS. Wspomniana metodyka rehabilitacyjna bazuje na naklejaniu do skóry dodatkowych elektrod na poziomie boleści, bynajmniej jak również nie zawsze. Nadto, poprzez wszystkie elektrony przechodzi prąd o przeciętnym, bądź wybujałym napięciu. Co pozyskujemy dzięki tej procedurze rehabilitacyjnej? Tak więc, prąd wzmaga mięśnie przykręgosłupowe, pobudza ukrwienie, wobec powyższego regeneruje mięśnie a także komórki nerwowe, a jednocześnie je uspokaja.

Poza tym ten manewr rehabilitacyjny ma jeszcze jedną ekstra korzyść, otóż motywuje układ hormonalny do wydzielania endorfin, czyli hormonów szczęścia, a prościej nazywając konwencjonalnie obsadza nas w nadzwyczaj wspaniały klimat. Tak jak nazwano parę słów wcześniej ten podtyp rehabilitacji stosowany jest w rozwlekłych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego jak również ich pochodnych.

Zastrzega się też, że tej metody rehabilitacyjnej przypuszczalnie nie można wykorzystać u osób z zaburzeniami pracy serca jak również u person z wstrzykniętymi rozrusznikami serca. W razie osób powyżej wymienionych można wykorzystać różnorakie metodyki rehabilitacyjne, na przykład treningi ogólnousprawniające wykonywane na specjalnej sali rehabilitacyjnej.